Zimowe Mistrzostwa Policji w pływaniu: Ekipa KWP Lublin na II miejscu [ZDJĘCIA, WIDEO]

red
Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu - Lublin 2014
Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu - Lublin 2014 red
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w II Zimowych Mistrzostwach Policji w pływaniu. Impreza odbyła się w sobotę na basenie MOSiR przy al. Zygmuntowskich w Lublinie.

Zimowe mistrzostwa Polski policji w pływaniu to już druga tego typu impreza organizowana przez policjantów i dla policjantów. - Do udziału w zawodach zgłosiło się 65 zawodników, którzy reprezentowali m.in. Komendę Główną Policji, a także garnizony policji lubelskiej, śląskiej, małopolskiej, świętokrzyskiej, łódzkiej, dolnośląskiej, mazowieckiej, wielkopolskiej oraz Szkołę Policji w Legionowie - relacjonuje kom. Renata Laszczka Rusek z KWP Lublin.

Zawodnicy rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w drużynowych. - W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z CBŚ i KWP w Krakowie, którzy zdobyli łącznie 17 medali, w tym 11 złotych. Ekipa policjantów reprezentujących KWP w Lublinie zajęła drugie miejsce zdobywając łącznie największą ilość medali. Wywalczyliśmy 21 krążków, w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych - mówi Laszczka-Rusek. - Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z KWP w Katowicach zdobywając 11 medali, w tym 6 złotych.

W klasyfikacji indywidualnej na podium stanęli policjanci z Katowic, CBŚ KGP Lublin i CBŚ KGP Kraków. - Najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka reprezentująca CBŚ KWP Kraków. Kolejne miejsca na podium zajęły dziewczyny z Lublina. Małgorzata Bigos i Ewelina Kuśmierz zdobyły po 5 medali (3 złote i 2 srebrne) - dodaje Laszczka-Rusek.

Drużyna kobiet z KWP Lublin zajęła też pierwsze miejsce w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym. Z kolei w sztafecie mieszanej (4x50m stylem zmiennym) drużyna z Lublina uplasowała się na drugiej pozycji ustępując zawodnikom z Krakowa.

Organizatorami mistrzostw była Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarządy Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów województwa lubelskiego i KWP w Lublinie.

Honorowy patronat nad imprezą objęli komendant główny policji i prezydent Lublina.