Unia Hrubieszów wygrała finał regionalnego Pucharu Polski na szczeblu LZPN

Marcin Puka
Niespodzianka w finale regionalnego Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Występująca w klasie okręgowej Unia Hrubieszów pokonała przed własną publicznością trzecioligowe Orlęta Radzyń Podlaski 1:0. Gola strzelił w 60. minucie Krystian Romanowski.

Unia Hrubieszów – Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (0:0)
Bramka: Romanowski 70
Unia: Tomczyszyn – Pietrusiewicz (67 Wiejak)., Alochin, Romanowski, Kazan, Omański, Kamiński, Fulara, Podgórski, Grui (87 K. Oleszczuk), M. Oleszczuk (83 Pańko)
Orlęta: Nowacki – Kiczuk, Zarzecki, Ciborowski, Lipiński, Demianiuk, Puton, Korolczuk (46 Stanisławski), Kaganek (83 Brzosko), Krawczyk, Kalita
Żółte kartki: Romanowski, M. Oleszczuk, Grui, Podgórski – Lipiński, Zarzecki, Kiczuk
Widzów: 1000
Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz z Zamościa

– Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, chociaż przeciwnik chyba nas trochę zlekceważył. Ale to nie nasz kłopot – mówi Dariusz Herbin, trener Unii. – Chłopaki rozegrali dobre spotkanie, a ich ciężka praca się opłaciła – dodaje.

W pierwszej połowie pierwsi zaatakowali gospodarze, ale albo brakowało im skuteczności, albo ostatniego, celnego podania.
Trzecioligowiec także próbował zmienić wynik spotkania, ale po pierwszych 45-minutach był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron kibice byli świadkami ciekawszego spotkania. W 52. min. sam na sam z golkiperem Unii znalazł się Jakub Kaganek, ale nawet jakby strzelił gola został on nieuznany, ponieważ pomocnik Orląt wcześniej znajdował się na pozycji spalonej. W odpowiedzi sam na sam z Robertem Nowackim znalazł się Jewgienij Grui, ale lepszy w tym pojedynku okazał się golkiper z Radzynia Podlaskiego.

W 70. min. było 1:0. Szarżę lewą stroną boiska przeprowadził Romanowski, który zakończył ją strzałem pod poprzeczkę. Przyjezdni próbowali doprowadzić do wyrównania, ale ich wysiłki nie przyniosły efektów i sensacja stała się faktem.

Ekipa z Hrubieszowa ma się z czego cieszyć. Oprócz gratyfikacji finansowych (30 tysięcy złotych za zwycięstwo w finale ufundował Polski Związek Piłki Nożnej, a 7 tys. zł dołożył Lubelski Związek Piłki Nożnej) w nagrodę zagra 1. rundzie Pucharu Polski.

W tej rundzie zagrają zwycięzcy meczów rundy wstępne, zespoły z Lotto Ekstraklasy (16), zespoły pierwszej ligi (18), pozostałe zespoły drugiej ligi (10) i zwycięzcy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim (16). Mecze tej rundy zostaną rozegrane w dniach 25-27 września oraz 2-4 października.

Unia może trafić na atrakcyjnego rywala. Piłkarze z Hrubieszowa marzą o wylosowaniu Legii Warszawa, aktualnego mistrza Polski i zdobywcę krajowego pucharu. – Ja też chciałbym, żeby nasi kibice mieli możliwość zobaczenia przeciwnika z najwyższej klasy rozgrywkowej, ale nie mam jakiś specjalnych życzeń. Najważniejsze, że nasza pucharowa przygoda trwa dalej. Zapisaliśmy się w historii klubu – kończy Herbin.