To był świetny start najmłodszych zapaśniczek MKS Cement Gryf

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
zdj. nadesłane
Świetny start zanotowały najmłodsze reprezentantki MKS Cement Gryf Chełm podczas Międzywojewódzkiego Turnieju Młodziczek w zapasach rozgrywanego w Nawiadach na Mazurach.

Na mazurskich matach do rywalizacji o medale przystąpiły zawodniczki z 4 województw: mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie i lubelskie. Młode zapaśniczki w wieku 11 - 13 lat, reprezentujące MKS Cement Gryf Chełm zdobyły 7 medali i puchar za zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Najwięcej powodów do radości miała Zuzanna Ciejak z SP nr 11 w Chełmie, która ze złotym medalem stanęła na najwyższym stopniu podium.

Srebrne krążki zawisły na szyi u Sylwii Kępińskiej z NSP Arka w Chełmie, Nikoli Silniewicz z SP w Okszowie, Roksany Sawickiej z SP w Rudzie Hucie i Mai Radelczuk z SP nr 4 w Chełmie.

Brązowy medal i trzecie miejsce wywalczyła Maja Pleskot z SP nr 5 w Chełmie i Gabriela Szeliga z SP nr 11 w Chełmie.

W klasyfikacji na najlepszy klub Cement Gryf Chełm sklasyfikowany został na drugim miejscu ustępując jedynie gospodarzom Orlik Nawiady.

Trenerami dzielnych wojowniczek Cementu Gryf Chełm są Alicja Piersa, Andrzej Gruszkowski, Mirosław Czwalinski i Zdzisław Biały.

Najważniejszym startem w tegorocznym sezonie dla młodych chełmskich zapaśniczek będą rozgrywane w połowie listopada w Kielcach Mistrzostwa Polski Młodziczek.