Pszczółka AZS UMCS Lublin bez punktów w pojedynku z Artego

Krzysztof Szuptarski
Pszczółka AZS UMCS Lublin bez punktów w pojedynku z Artego Jakub Hereta
Po raz pierwszy w barwach Pszczółki AZS UMCS Lublin zagrała Amerykanka Asya Bussie, która rzuciła 14 oczek i zebrała 9 piłek

Koszykarkom Pszczółki AZS UMCS Lublin nie udało się sprawić niespodzianki w pierwszym tegorocznym meczu w rozgrywkach Tauron Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka podejmowały w środę w hali MOSiR ekipę Artego Bydgoszcz, ulegając 63:73.

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu Amerykanki Amishy Carter, ale szybko odpowiedziała grająca pierwszy mecz w lubelskich barwach jej rodaczka Asya Bussie. Akademiczki po czterech minutach wyszły na prowadzenie 11:8 po celnym rzucie za trzy punkty Angel Robinson. Kolejnych siedem oczek z rzędu rzuciły jednak przyjezdne (11:15), wygrywając ostatecznie premierową odsłonę meczu pięcioma punktami.

Lublinianki nie zamierzały się jednak poddawać ekipie Artego i po dwóch minutach gry w drugiej kwarcie na tablicy wyników widniał już rezultat po 20. Najpierw bowiem Aneta Kotnis celnie przymierzyła zza linii 6,75 m, a następnie rzuciła za dwa punkty. Przyjezdne ponownie jednak zaczęły panować na parkiecie w hali MOSiR, schodząc na przerwę z zaliczką 8 punktów (29:37).

W trzeciej kwarcie zespół z Bydgoszczy zaczął niestety "odjeżdżać" Pszczółce, osiągając największą przewagę w 29 min meczu (41:57).

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka poderwały się jednak do walki w ostatniej kwarcie i na 4,5 minuty przed końcem meczu po celnym "lay-upie" po penetracji (Asya Bus-sie) akademiczki przegrywały już tylko 59:64.
Bydgoski zespół kontrolował jednak wydarzenia na boisku do samego końca i nie dał sobie odebrać zasłużonej wygranej.

Pszczółka AZS UMCS Lublin63

Artego Bydgoszcz 73

Kwarty: 15:20, 14:17, 17:22, 17:14

AZS UMCS: Robinson 19 (1x3 pkt), Bussie 14, Kotnis 10 (2x3), Luburgh 9 (2x3), Morawiec 4, Żandarska 4, Trzeciak 2, Bejtić 1 , Witkoś 0,
Piędel 0. Trener: Krzysztof Szewczyk

Artego: McBride 21 (5x3), Carter 17, Morris 16 (2x3), Koc 9 (1x3), Mowlik 5 (1x3), Nwagbo 2, Krężel 2, Bekasiewicz 1, Szybała 0, Faleńczyk 0. Trener: Tomasz Herkt

Sędziowali: Tomasz Tomaszewski, Marcin Bieńkowski, Michał Sosin;