Porażka Padwy Zamość w meczu sparingowym z AZS-em. Zobacz zdjęcia

Dariusz Jóźwiak
Pomimo zaangażowania i walki do ostatniej sekundy szczypiornistom Padwy nie udało się pokonać AZS AWF Biała Podlaska.

W środę 27 stycznia w zamojskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji szczypiorniści Padwy Zamość zmierzyli się w meczu sparingowym z AZS AWF Biała Podlaska.

Od początku spotkanie nie układało się po myśli gospodarzy. Zawodnicy żółto-czerwonych grali bardzo nerwowo i nieskutecznie w formacji ataku. Natomiast drużyna gości większość swoich akcji kończyła bramkami. Do dokładnej gry w formacji ofensywnej przyjezdni dołożyli twardą i zdecydowaną grę w obronie. Taka postawa zawodników AZS-u sprawiła, że po upływie niespełna 7 minut zawodnicy Padwy przegrywali już 1:6. Podopieczni trenera Marcina Czerwonki dopiero pod koniec pierwszej części uspokoili grę i zaczęli nadrabiać straty jednak różnica bramek była nie do odrobienia. Ostatecznie pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 6:11 dla przyjezdnych.

Po przerwie zawodnicy Padwy zaczęli nadrabiać straty, jakie mieli po pierwszej części spotkania. Zawodnicy gospodarzy znacznie poprawili celność rzutów a także zaczęli grać bardziej stanowczo w obronie blokując próby rzutowe rywali. Bardzo dobrze zaczął też bronić bramkarz zamościan, który łapał lub wybijał piłkę poza bramkę. Stanowcza gra Padwy spowodowała, że zawodnicy AZS-u zaczęli popełniać błędy, co wykorzystywali gospodarze przeprowadzając kontrataki kończące się bramkami dla zamościan. Goście popełniali również błędy w obronie, co było skutkiem naporu gospodarzy. Na przerwę Po drugiej tercji żółto-czerwoni schodzili do szatni przy wyniku 20:22 dla gości.

Ostatnia część gry to w dalszym ciągu stanowcza i dokładna gra, szczypiornistów Padwy, którym udało się zbliżyć do rywala na jedną bramkę. Niestety, gdy wydawało się, że żółto-czerwoni mają mecz pod kontrolą powróciła nieskuteczność w akcjach ofensywnych i nerwowość w grze. Jak się okazało przekreśliła ona szanse gospodarzy na wygraną w spotkaniu. Ostatecznie podopieczni trenera Marcina Czerwonki przegrali z AZS AWF Biała Podlaska 28:29.

Skład: MKS PADWA ZAMOŚĆ: Procho, Proć, Wnuk – T. Fugiel 5, Szymański 5, Olichwieruk 3, Puszkarski 3, Adamczuk 3, Skiba 2, Mehdizadeh 2, Bajwoluk 2, Mchawrab 1, Obydź 1, Sałach 1, Sz. Fugiel, Kłoda, Małecki, Pomiankiewicz.

Przed szczypiornistami z Zamościa są jeszcze dwa mecze kontrolne. Pierwszy na wyjeździe z SPR Grupa Azoty Tarnów, oraz na wyjeździe AZS AWF Biała Podlaska.