Pięściarki z Lubelszczyzny wywalczyły trzy medale podczas MP juniorek w Toruniu

SZUPTI
Agnieszka Osial z Orląt Łuków (z prawej) rywalizuje w kategorii 69 kg
Agnieszka Osial z Orląt Łuków (z prawej) rywalizuje w kategorii 69 kg archiwum klubu
Zawodniczki z Lubelszczyzny wywalczyły trzy medale podczas mistrzostw Polski juniorek w boksie, które w dniach 19-22 kwietnia rozegrane zostały w Toruniu. W imprezie rywalizowało 129 zawodniczek, reprezentujących 51 klubów.

Wicemistrzynią Polki została Agnieszka Osial z Orląt Łuków, rywalizująca w kategorii 69 kg. Łukowianka w finałowej walce, uległa na punkty Aleksandrze Trojanowskiej ze Skorpiona Szczecin.

Dodajmy, że Agnieszka Osial, reprezentująca również Policyjne Towarzystwo Sportowe Łukplast Łuków jest brązową medalistką ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorów w kickboxingu, rozegranych we włoskim Lignano Sabbiadoro. Podopieczna trenera Zenona Pawlikowskiego, stanęła wówczas na podium w kategorii +70 kg (formuła light contact).

Na najniższym stopniu podium stawały natomiast w Toruniu: Małgorzata Kania z Hetmana Zamość (kategoria 57 kg) i Klaudia Jedlina z MKS Kalina Lublin (75 kg).