Krzysztof Nowacki
Pawel Relikowski / Polska Press
Aleksandra Mirosław z Lublina poprawiła własny rekord świata we wspinaczce sportowej na czas. Podczas kwalifikacji w zawodach Pucharu Świata w Seulu zawodniczka KW Kotłownia uzyskała czas 6,64 sek., o 0,2 sek lepszy, niż poprzedni rekord.

W sierpniu 2021 roku, na igrzyskach olimpijskich w Tokio, Aleksandra Mirosław wygrała rywalizację z czasem 6,84 sek. Olimpijski trójbój, składający się dodatkowo z boulderingu i prowadzenia, ukończyła na czwartym miejscu.

W kwalifikacjach konkursu Pucharu Świata Aleksandra Mirosław jeszcze szybciej wspięła się na 15-metrową ścianę. Polka zdeklasowała rywalki i awansowała do finału z czasem 6,64 sek, nowym rekordem świata!

Zawody finałowe rozpoczną się o godz. 13. Szóste miejsce w kwalifikacjach zajęła druga ze startujących lublinianek, Patrycja Chudziak (7,51 sek).