Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie utop pieniędzy! Fala zalanych samochodów z zachodniej Europy dotrze do Polski. Na co zwrócić uwagę przy zakupie auta?

KS
www.pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Nie jest nowością informacja o tym, iż większość aut zarejestrowanych jako sprowadzone z zagranicy pochodzi z rynku niemieckiego. Ostatnie wydarzenia w Niemczech w postaci nawałnic nasuwają pytanie: Czy to oznacza, iż na polski rynek trafią samochody po powodzi? Jak ustrzec się przed kupnem takiego auta, którego zakup może wiązać się z dodatkowymi kosztami? Jaka jest różnica między autem z historią powodziową a przygotowanym do sprzedaży? Wyjaśniamy.

Według Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego „SAMAR” w 2020 roku do Polski sprowadzono blisko 850 tys. samochodów. Ponad połowa (489 tys.) to pojazdy z rynku niemieckiego. Duże zainteresowanie pojazdami z Niemiec połączone z atrakcyjnymi cenami oraz ostatnimi wydarzeniami związanymi z powodziami w Europie Zachodniej, to ryzyko, iż do Polski trafią auta po powodziach.

Nie jest to oznaką, iż każde ogłoszenie sprzedaży samochodu na rynku wtórnym musi odnosić się do samochodu z historią powodziową. Sprowadzenie auta, odpowiednie przygotowanie go pod względem prawnym oraz technicznym do sprzedaży, wiąże się z szeregiem prac, które powinny zostać wykonane. Warto w tej kwestii zachować „zimną głowę” i nie oceniać pojazdu tylko i wyłącznie pod kątem ostatnich wydarzeń w zachodniej części kontynentu.

Największa powódź od dziesięcioleci

W połowie lipca Niemcy dotknęła największa od dziesięcioleci klęska żywiołowa. Ulewne burze i deszcze zniszczyły wiele domów, dróg czy linii kolejowych. W wyniku tragicznych wydarzeń zginęło co najmniej 170 osób. Polski rząd zdecydował się wesprzeć zachodnich sąsiadów oferując pomoc polskich służb, które zostaną wysłane do Niemiec by usuwać skutki nawałnic.

Lipcowe wydarzenia mogą mieć realny wpływ na rynek motoryzacyjny w Polsce, gdyż jako jeden z najpopularniejszych krajów sprowadzający auta z Niemiec na nasz rynek mogą trafić samochody po powodziach. Czy istnieje sposób, by rozpoznać, które auto stało się ofiarą powodzi?

„Nówka sztuka” po powodzi. Jak nie utopić pieniędzy?

Usuwanie z samochodu skutków długiej obecności w wodzie to długotrwały i kosztowny proces. Poza zniwelowaniem najczęstszych objawów zauważalnych na pierwszy rzut oka, wielu sprzedawcom nie udaje się usunąć wszystkich „śladów” po powodzi. W galerii zdjęć przedstawiamy najczęstsze objawy, które mogą świadczyć o tym, iż samochód przez długi czas stał w wodzie, a jego kupno powinniśmy poddać poważnym rozważaniom. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedźwiedź szuka pożywienia w koszu na odpadki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubelskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto