MKS Selgros Lublin pokonał KPR Jelenia Góra (ZDJĘCIA)

Krzysztof Nowacki
MKS Selgros Lublin pokonał KPR Jelenia Góra
MKS Selgros Lublin pokonał KPR Jelenia Góra Jakub Hereta
Piłkarki ręczne MKS Selgros pewnie pokonały w Lublinie KPR Jelenia Góra. 12 bramek dla mistrzyń rzuciła Iwona Niedźwiedź

Mecz z KPR Jelenia Góra był dla kibiców dobrym przykładem, że w piłce ręcznej wszystko zaczyna się od skutecznej obrony i dobrej postawy bramkarki. W pierwszej połowie znakomicie między słupkami spisywała się Ekaterina Dzhukeva, która po skutecznych interwencjach natychmiast posyłała piłkę do biegnącej na kontrę Karoliny Bijan. Skrzydłowa MKS zdobyła do przerwy kilka łatwych bramek, które najwyraźniej dodały jej pewności siebie, bo i ze skrzydła była w sobotę prawie nieomylna.

Bijan, a także Iwona Niedźwiedź wykazywały największą ochotę do gry z mało wymagającym przeciwnikiem i obie zdobyły razem ponad połowę bramek całej drużyny.

Obraz meczu zmienił się tylko na chwilę, na początku drugiej połowy. Tę część spotkania w bramce rozpoczęła Weronika Gawlik, ale kapitan MKS nie potrafiła „wejść” w mecz i wyczuć intencji rzucających rywalek. Przez piętnaście minut nie odbiła ani jednej piłki i jeleniogórzanki zmniejszyły straty z 11 (22:11 w 32 min) do pięciu bramek (28:23 w 47 min). Wystarczył jednak powrót do bramki Dzhukevej i jej kilka udanych interwencji, aby mistrzynie w ciągu trzech minut odbudowały dwucyfrową przewagę.

- Wera nie mogła się „zderzyć” z piłką. Chcieliśmy ją dłużej przytrzymać, licząc, że złapie właściwy rytm gry. Czasami jednak zdarzają się chwile słabości i stąd decyzja, żeby do bramki wróciła Kati - mówi trenerka Sabina Włodek.

MKS przystąpił do meczu w 11-osobowym składzie, ale wiadomo było, że obecna na ławce Jessica Quintino w tym dniu nie zagra, ponieważ uskarżała się na ból barku.