Michał Brzuś z Orki Zamość ustanowił nowy rekord Polski juniorów

Krzysztof Szuptarski
Pięć medali wywalczyli młodzi pływacy z Lubelszczyzny podczas pierwszego dnia letnich mistrzostw Polski juniorów w kategorii 14 lat, które w piątek rozpoczęły się na długim basenie w Dębicy.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Michał Brzuś z Orki Zamość, zwyciężając na dystansach 50 stylem dowolnym (25,15) oraz 100 m stylem motylkowym (59,27).

Zamościanin znakomicie rozpoczął również sobotnie zmagania, zdobywając złoto na 50 m motylkiem, ustanawiając rezultatem 25,88 nowy rekord Polski juniorów w kategorii 14 lat oraz zostając mistrzem Polski na 50 m grzbietem (28,33).

Dwa krążki na dębickiej pływalni zdobyła również Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska. Bialczanka została mistrzynią Polski w w wyścigu na 400 m zmiennym (5.07,22) oraz wicemistrzynią na 200 m grzbietem (2.23,33).

Na najniższym stopniu podium stanęła ponadto w pierwszym dniu mistrzostw Karolina Dyrda z MTP Lublinianka, zajmując trzecią lokatę na 50 m stylem dowolnym (28,15).