Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubelskie. Rusza policyjna akcja "Znicz" na drogach (WIDEO)

Michał Dybaczewski
Od 31 października do 4 listopada potrwa policyjna akcja "Znicz" mająca zapewnić bezpieczeństwo na drogach w szczególnie newralgicznym okresie jakim jest Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki.

Wprowadzone zmiany przy niektórych z cmentarzy:

1. W rejonie cmentarza przy ul. Droga Męczenników Majdanka

- ul. Cmentarna

Ulica Cmentarna zmieni się w drogę jednokierunkową. Od 26 października do 5 listopada będzie można nią dojechać do cmentarza. Tak samo jak w latach ubiegłych utrzymana będzie relacja od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Po obu stronach ulicy wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się. Wyjazd z parkingów odbywać się będzie drogą gruntową, jednokierunkową do ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie zaś będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza będą kierowane do centrum ul. Dekutowskiego i al. Witosa

- ul. Droga Męczenników Majdanka

W środę 31 października po godz. 16 zmieni się przeznaczenie pasów ruchu na ul. Droga Męczenników Majdanka. Od skrzyżowania z ul. Ordonówny do skrzyżowania z ul. Grenadierów dwa pasy ruchu będą do jazdy w kierunku cmentarza, a jeden do centrum. Dodatkowo zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Ordonówny i na teren Muzeum.

2. W rejonie cmentarza przy ul. Lipowej

Od 26 października do 5 listopada miejsca parkingowe pod cmentarzem od strony ul. Lipowej zostaną przeznaczone na handel. Od środy (31października) do 2 listopada na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy centrum handlowym zostanie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

W dzień 1 listopada od godz. 7.00 do 21.00 kierujący będą mogli bezpłatnie pozostawić swoje pojazdy na parkingu podziemnym pobliskiego centrum handlowego

Dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się wzdłuż ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Do 2 listopada nie będą obowiązywały zakazy zatrzymywania się.

3. W rejonie cmentarza przy ul. Pszczelej

W czwartek - 1 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

4. W rejonie cmentarza przy ul. Bełżyckiej

W czwartek 1 listopada na ul. Bełżyckiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

Policjanci z lubelskiej drogówki będą kierować ruchem w godzinach jego największego natężenia.

Apelujemy, zatem o bezpieczną i rozważną jazdę. W minionym roku podczas akcji Znicz na drogach województwa doszło do 37 wypadków, w których 3 osoby zginęły a 65 odniosło obrażenia.

ZOBACZ TEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubelskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto