Kickboxing: Reprezentanci Lubelszczyzny wywalczyli pięć medali podczas MP w Świebodzicach

SZUPTI
Rafał Aleksandrowicz (SKKB Politechnika Lubelska) rywalizuje w kategorii 86 kg
Rafał Aleksandrowicz (SKKB Politechnika Lubelska) rywalizuje w kategorii 86 kg archiwum klubu
Reprezentanci Lubelszczyzny wywalczyli pięć medali podczas mistrzostw Polski seniorów i juniorów w kickboxingu K-1 Rules, rozegranych w dniach 20-22 kwietnia w Świebodzicach.

Wicemistrzem Polski seniorów w kategorii do 86 kg został Rafał Aleksandrowicz, reprezentujący Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. Lublinianin przegrał w finale z Marcinem Mieteniem z Palestry Warszawa. Na najniższym stopniu podium, stanęli natomiast w tej wadze: Dawid Kasperski (Dragon Starachowice) i Radosław Rydzewski (SK Kick-Boxing Kielce).

Pozostałe medale przywiozły ze Świebodzic nasze zawodniczki, zdobywając m.in. trzy brązowe krążki w rywalizacji seniorek. Na najniższym stopniu podium stanęły: Marzena Szacoń z MKS Kalina Lublin (kategoria 48 kg), jej koleżanka klubowa- Izabela Manowska (60 kg) oraz Izabela Borzęcka z SKKB Politechnika Lubelska (52 kg).

Wicemistrzynią Polski juniorek została natomiast Małgorzata Choma z MKS Mechanik Włodawa, rywalizująca w kategorii do 48 kg. Zawodniczka z Włodawy, przegrała w finale z Edytą Mężyk (RTK Radom).

W klasyfikacji medalowej mistrzostw najlepsza okazała się ekipa Palestry Warszawa, zdobywając 11. krążków, w tym pięć złotych. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Corpus Gym Gdańsk, natomiast na trzecim Legion Głogów.

K -1 Rules jest formą walki ciągłej, podczas której ciosy bokserskie, techniki nożne wykonywane są z pełną siłą w dozwolone miejsca trafień. Dozwolone są kopnięcia w wewnętrzne i zewnętrzne uda, trzymanie oburącz za szyję przeciwnika, zadając jednocześnie jedno uderzenie kolanem. Klinczowanie nie może trwać dłużej, jak do pięciu sekund.