Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Już w sobotę startuje Lubelski Festiwal Nauki. Ponad 20 instytucji naukowych przygotowało łącznie 804 prezentacje

Kamil Kudyba
Prof. Ryszard Dębicki prezentuje festiwalową statuetkę
Prof. Ryszard Dębicki prezentuje festiwalową statuetkę Kamil Kudyba
Już w ten weekend rozpoczyna się VII Lubelski Festiwal Nauki. Ponad 20 różnych instytucji przygotowało łącznie 804 prezentacje, które będzie mogło obejrzeć ok. 60 tys. osób.

- Festiwal reklamujemy hasłem "Nauka przygodą życia" i pewne jest, że jest to dla nas i dla odbiorców prawdziwa przygoda - stwierdza prof. Ryszard Dębicki, prorektor UMCS. Oprócz tradycyjnych organizacji, takich jak uczelnie wyższe czy instytuty badawcze, udział w festiwalu wezmą m.in. lubelskie muzea, Instytut Pamięci Narodowej a także Biblioteka im. Łopacińskiego. Łącznie 21 instytucji współorganizuje imprezę.

Zapisy na prezentacje LFN są prowadzone za pomocą strony: www.festiwal.lublin.pl. Tam też można wyszukać interesujące nas wydarzenia i sprawdzić, czy są jeszcze wolne miejsca. - W tej chwili ok. 60 procent miejsc jest już zarezerwowanych, ale to dotyczy głównie grup zorganizowanych. Pojedyncze miejsca są jeszcze nawet na wielu prezentacjach - uspokaja Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzeczniczka UMCS. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Festiwal Nauki rozpocznie się 18 i potrwa do 24 września. Na niedzielę, 19 września, zaplanowany jest Piknik Naukowy na placu Marii Curie-Skłodowskiej. W związku z tym, już od soboty do godz. 18 w niedzielę, fragment ul. Radziszewskiego od ul. Sowińskiego do skrzyżowania z ul. Akademicką zostanie wyłączony z ruchu.

Co ciekawego na festiwalu?

Pełny program LFN jest dostępny na stronie internetowej festiwalu oraz w broszurach rozdawanych w czasie niedzielnego Pikniku Naukowego.

18 września - Uroczyste otwarcie festiwalu. Sala Widowiskowa ACK "Chatka Żaka", godz. 18.
19 września - Piknik Naukowy. Plac Marii Curie-Skłodowskiej, godz. 10-15.
Od 20 do 24 września - Prezentacje naukowe LFN w poszczególnych instytucjach, m.in. "Dopalacze. Mit czy rzeczywistość", "Kwiatozwierz. Co to takiego?", "Jak słyszy osoba z niedosłuchem?", czy też "Współczesne zagrożenie duchowe. Spotkanie z egzorcystą".
22-23 września - II Lubelski Kongres Kół Naukowych "Tygiel 2010".
Inauguracja kongresu - 22 września, Wydział Chemii UMCS, aula A, godz. 10

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubelskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto