Angelina Łysak z Chełma mistrzynią świata w zapasach! Szymon Szymonowicz brązowym medalistą. Zobacz zdjęcia

Jolanta Masiewicz
MKS Cement- Gryf Chełm FB
Zawodniczka MKS "Cement-Gryf" Chełm została mistrzynią świata w zapasach kobiet. To historyczny sukces Angeliny Łysak z "Cement Gryf" Chełm. Po raz pierwszy reprezentantka Polski stanęła ze złotym medalem na najwyższym podium światowego czempionatu. Brązowy medal z mistrzostw przywiozł również reprezentant chełmskiego klubu - Szymon Szymonowicz.

W pojedynku finałowym kategorii WW 59 kg Angelina Łysak zawodniczka MKS "Cement-Gryf" Chełm wygrała wysoko na punkty (7:2) z reprezentantką Ukrainy Solomiią Vynnyk, mistrzynią Europy juniorek i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Świata U-23.

Zawodnicy MKS "Cement-Gryf" Chełm podczas tego turnieju byli najlepsi. Wcześniej brązowy krążek zdobył Szymon Szymonowicz. W pojedynku o trzecie miejsce kategorii GR 87 kg Szymon Szymonowicz zawodnik MKS Cement-Gryf Chełm przy prowadzeniu 5:2 wygrał przez kontuzję przeciwnika z reprezentantem Finlandii i zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata!

Kiedy koledzy i przyjaciele pojechali na lotnisko, a by przywitać brązowego medalistę Mistrzostw Świata Szymona Szymonowicza, w trakcie czekania na jego przylot z Belgradu mogli obejrzeć jak Angelina Łysak zdobywa tytuł Mistrzyni Świata. Radość była więc podwójna.

Warto podkreślić, że w tym roku łącznie w Mistrzostwach Świata i Europy reprezentanci chełmskiego klubu z "Cement Gryf" zdobyli 8 medali ( 4 w Mistrzostwach Świata i 4 również w Mistrzostwach Europy ).