Gra w badmintona zyskuje na popularności i coraz więcej osób z ciekawości zapisuje się na treningi Gra w badmintona zyskuje na popularności i coraz więcej osób z ciekawości zapisuje się na treningi

Gra w badmintona zyskuje na popularności i coraz więcej osób z ciekawości zapisuje się na treningi (© Fot. materiały klubowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Niebawem rusza ekstraklasa badmintona, gdzie klub Yonex Team Kurier Lubelski podejmie walkę z 11 innymi klubami o tytuł mistrza kraju.

Sezon startów w turniejach dla zawodników klubu Kurier Lubelski Team rozpoczął się z początkiem września. W turnieju z serii Grand Prix Gold wystartowała Ida Wiśniewska, która od niedawna reprezentuje barwy lubelskiego klubu badmintona. Ida zakończyła zmagania w pierwszym turnieju na trzecim miejscu w grze podwójnej do lat 17.

- Pierwszy turniej w sezonie zawsze jest trudny. Potocznie mówiąc, rodzaj treningów zmienia się z ciężkiego przygotowania do sezonu w przygotowanie bezpośrednie do poszczególnych startów. Ida miała okazję porównać swoje przygotowanie na tle innych rywalek z którymi toczy boje już od kilku lat. Z występu w grze pojedynczej widać, że jeszcze brakuje nam kilku elementów do optymalnego przygotowania, ale spokojnie do tego dojdziemy. Gra podwójna na tym turnieju była natomiast znacznie lepsza w wykonaniu Idy i jej partnerki Pauliny Hankiewicz - mówi Jarosław Suwała, trener Yonex Team Kurier Lubelski.

Dobry wynik zanotował również na swoim koncie Daniel Gujski. W kategorii Elity (powyżej 21 lat, dawniej kategoria seniorska) Daniel zajął drugie miejsce w grze podwójnej w ogólnopolskim turnieju rozegranym w Częstochowie. Do finału Daniel dotarł w parze z Kacprem Czerwińskim, a w singlu był piąty.

- W Daniela grze brakuje jeszcze świeżości. Jesteśmy w okresie ciężkich treningów, a starty w kolejnych kilku turniejach pokażą nam, czy obrany kierunek zmierza w dobrą stronę - dodaje Suwała.

- Celem głównym dla nas jest start w rozgrywkach ekstraklasy badmintona oraz udział w mistrzostwach Polski we właściwych kategoriach wiekowych - kończy.

ZOBACZ TEŻ:


Lubelskie. Przegląd wydarzeń tygodnia
Pokazy naukowe w Tarasach Zamkowych (ZDJĘCIA)
Joanna Krupa na pokazie mody w Lublinie
Wypadki w woj. lubelskim w minionym tygodniu [ZDJĘCIA]
Remont stadionu Startu. Zobaczcie co się tam dzieje [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!