Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dwa Brzegi 2016 w Kazimierzu Dolnym. Filmowe święto nad Wisłą (PROGRAM)

PAF
materiały dystrybutora
Firmowane przez Grażynę Torbicką filmowe Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym to prawdziwy festiwal-twardziel. Wydarzenie startuje w piątek (30 lipca) i potrwa do 7 sierpnia.

Tak było rok temu:

Na rocznicę każdy spodziewa się zazwyczaj miłego prezentu, zwłaszcza na dziesiątą. Ale Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolny i Janowcu z okazji dziesiątego jubileuszu otrzymał niemiłą niespodziankę. Dwa Brzegi wpadły w tym roku w tarapaty finansowe. Ze sponsorowania wycofała się firma PGE, a Telewizja Polska nie chciała współorganizować wydarzenia, ani objąć go patronatem. Mimo że Grażyna Torbicka, od początku dyrektorka artystyczna imprezy była wieloletnią pracownicą publicznej telewizji. Ekipa organizatorów stanęła na głowie i pieniądze udało się zdobyć (wsparcie dał samorząd naszego województwa). I, zgodnie z Nietzscheańską zasadą, co ich nie zabiło, to ich wzmocniło.

Bądź na bieżąco. Polub nas na Facebooku!

Mocnym akcentem już na otwarcie będzie „Ja, Daniel Blake” w reżyserii Kena Loacha, opowieść o biurokratycznej machinie i zwykłych ludziach w jej trybach, za który to film Loach otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. Być może w Kazimierzu pojawią się aktorzy „Ja, Daniel Blake” . Równie mocno będzie na sam finisz. Gala zamknięcia wiąże się z pokazem obrazu „Służąca”, który reżyser Park Chan-Wook nazywa „lesbijskim thrillerem kryminalnym”.

Wielbicielom (i wielbicielkom) talentu Marcello Mastroianniego serce powinno mocniej zabić na wieść o seansach z jego udziałem w ramach cyklu „Cztery oblicza”. Obejrzą między innymi „Małżeństwo po włosku” i „Rozwód po włosku”. Z kolei miłośnicy twórczości Andrzeja Żuławskiego powinni wybrać się na jego retrospektywę. W programie chociażby debiutancka „Trzecia część nocy”, uznawany za testament „Kosmos”, ukończony niedługo przed śmiercią artysty i kontrowersyjna „Szamanka”. Bogusław Linda będzie zaś gościem cyklu „I Bóg stworzył aktora”. A w sekcji „Muzyka, moja miłość”, każdy, kto uwielbia opowieści o muzyce będzie mógł zobaczyć historię Milesa Davisa („Miles Ahead”), Cheta Bakera („Let’s Get Lost”) i „Grając Lecuonę” - hołd dla Ernesto Lecuony.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubelskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto