Czy gminie uda się przepędzić śmieciarzy?

Dolina rzeki Ciemięgi powinna cieszyć turystów swoim malowniczym krajobrazem. Tymczasem w wielu miejscach zamiast zachwycać - odstrasza. A wszystko przez mnożące się tu od lat dzikie wysypiska.

O fatalnym stanie tego podlubelskiego obszaru chronionego pisaliśmy na łamach "Kuriera" wielokrotnie. Hałdy śmieci na poboczach dróg i odpady poniewierające się w wąwozach - to niestety codzienność tych terenów. Po naszych publikacjach kilka dzikich wysypisk zostało uprzątniętych. Jednak w ich miejsce pojawiają się wciąż nowe składowiska.

- Urzędnicy są bezradni. Kilka miejsc uprzątnięto, inne zostawiono. A do tego nie robią nic, by oduczyć okolicznych mieszkańców zaśmiecania środowiska - zaalarmował nas jeden z mieszkańców gminy Niemce.

Jako najbardziej zanieczyszczone miejsca, wskazuje pobocza dróg na odcinkach Pólko - Dys i Dys - Elizówka oraz przydrożne zagajniki.

Jarosław Królik, z-ca wójta gminy Niemce, w grudniu ubiegłego roku na łamach "Kuriera" obiecywał, że podejmie walkę z brudasami. W gminie miały się odbyć pogadanki na temat czystości, śmieci miały zostać uprzątnięte.

- Robimy, co możemy. Tam, gdzie właścicielem terenu jest gmina, sprzątamy. W innych sytuacjach wysyłamy pisma ponaglające do właścicieli, np. do Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Nie będziemy za nich sprzątać - przekonuje Jarosław Królik.

Jak nas zapewniono, w Urzędzie Gminy po świętach wielkanocnych ma się odbyć spotkanie z mieszkańcami na temat czystości w gminie. - Powinno się surowo karać tych, którzy nie mają podpisanych umów na wywóz śmieci - proponuje jeden z mieszkańców tych terenów.

  • Polska Kurier Lubelski

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.